Dźwigary z drewna klejonego

Jeśli budujesz dom lub wykonujesz remont, prawdopodobnie szukasz rozwiązań, które zapewnią nie tylko estetykę wykończenia konstrukcji, ale również solidność i trwałość. Oczywiście tutaj sporo zależy od wybranych materiałów budowlanych, wśród których jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych jest drewno.

My prezentujemy materiał konstrukcyjny na gotowe elementy konstrukcyjne z niego wykonane, tj. dźwigary z drewna klejonego. Wyróżniają się one wysoką jakością i wytrzymałością, znoszą nawet duże obciążenia i przez wiele lat nienagannie pełnią swoje zadanie, a jest nim podpieranie i stabilizowanie całych konstrukcji. Aby faktycznie tak było, wybieraj dźwigary drewniane klejone wykonane z wyselekcjonowanych gatunków drewna, poddanych profesjonalnej obróbce i połączonych mocnym klejem. Znajdziesz je oczywiście w naszej ofercie!

Czym są dźwigary z drewna klejonego?

Dźwigary z drewna klejonego to solidne, gotowe elementy konstrukcyjne, które składają się z drewnianych lameli połączonych ze sobą klejem. Ma to na celu powstanie materiału o dużo większej wytrzymałości niż ma zwykłe drewno. Znajduje ono potem szereg zastosowań w branży budowlanej, ale nie tylko.

Zastosowanie dźwigarów z drewna klejonego

Dźwigary z drewna klejonego znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach budownictwa. Są częścią konstrukcji szalunkowych i bardzo często nasze drewno dostarczamy  inwestorom, którzy decydują się na budowę domów szkieletowych. Mogą być używane zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Dźwigary wykonane z naszego drewna najczęściej wykorzystuje się do budowy dachów, podłóg, a także w konstrukcjach mostów i hal przemysłowych.

  • zastosowanie w budownictwie – dźwigary z drewna klejonego to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają niezawodnych rozwiązań konstrukcyjnych. Mogą być one stosowane przy budowie domów jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych, przy typowych obiektach, jak i takich o sporej rozpiętości,
  • dźwigary z drewna klejonego w przemyśle – te elementy sprawdzają się w budowie hal przemysłowych, magazynów, zakładów produkcyjnych, usługowych i innych o podobnym charakterze. Dźwigary sprawdzą się tam, gdzie obciążenia konstrukcyjne są naprawdę duże. Dostarczane przez nas drewno klejone idealnie nadaję się na dźwigary jak również do różnych inwestycji o charakterze budownictwa ekologicznego.

Dlaczego warto wybrać dźwigary z drewna klejonego?

Ideą, która przyświeca nam przy dostarczaniu drewna certyfikowanego na produkcję  dźwigarów z drewna klejonego jest uzyskanie solidnego, wytrzymałego na zgięcia i uszkodzenia mechaniczne materiału konstrukcyjnego. Dlatego, dążymy do pełnej obsługi w dostarczaniu drewna klejonego do producentów powyższych elementów, które wyróżnia wysoka wytrzymałość – większa niż w przypadku drewna naturalnego. Można zatem stosować je nawet w projektach, gdzie oczekiwana jest spora nośność i tam, gdzie zachodzi ryzyko kontaktu drewna z wilgocią lub zniszczenia pod wpływem innych czynników atmosferycznych.

Pytania? Wątpliwości?

Zapraszamy do kontaktu doradzimy, odpowiemy na wszystkie pytania.